لیفت سنتر نمایندگی لیفتراک کوماتسو مفتخر است به ارائه خدماتی چون فروش انواع لیفتراک صفر و لیفتراک کارکرده کوماتسو ، لیست قیمت انواع لیفتراک به ویژه لیست قیمت لیفتراک کوماتسو ( حتی قیمت لیفتراک کوماستو 10 تن ) ، لیست قیمت لیفتراک دست دوم کوماتسو . همچنین به دلیل درخواست بسیار زیاد برای خرید و دریافت قیمت لیفتراک کوماتسو 3 تن این مجموعه فروش این مدل از دستگاه ها را با بهترین شرایط و نازل ترین قیمت امکان پذیر با گارانتی عالی و عرضه قطعات یدکی بی نظیر نموده است . به منظور دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان و مشاوران این مجموعه به ویژه در رابطه با قیمت و شرایط فروش و مشخصات فنی لیفتراک کوماتسو ، می توانید با واحد فروش این مجموعه و همکاران ما در واحد مربوطه تماس حاصل فرما یید .

انواع لیفتراک کوماتسو

انواع لیفتراک کوماتسو قابل عرضه در لیفت سنتر :

لیفتراک کوماتسو دیزلی ( لیفتراک دیزلی کوماتسو )

لیفتراک کوماتسو دوگانه سوز ( لیفتراک دوگانه سوز کوماتسو )

لیفتراک کوماتسو برقی ( لیفتراک برقی کوماتسو )

 

 

 

KOMATSU- 1- lift center

لیفتراک کوماتسو برقی- با ظرفیت 1/5 الی 2 تن- سری سه چرخ

دریافت کاتالوگ لیفتراک کوماتسو برقی- با ظرفیت 1/5 الی 2 تن

KOMATSU- 2- lift center

لیفتراک کوماتسو برقی- با ظرفیت 1/5 الی 2 تن- سری خط دوازده

دریافت کاتالوگ لیفتراک کوماتسو برقی- با ظرفیت 1/5 الی 2 تن

KOMATSU- 3- lift center

لیفتراک کوماتسو برقی- با ظرفیت 2 الی 3 تن- سری خط یازده

دریافت کاتالوگ لیفتراک کوماتسو برقی- با ظرفیت 2 الی 3 تن

KOMATSU- 4- lift center

لیفتراک کوماتسو دیزل و دوگانه سوز سری کامپکت شده

دریافت کاتالوگ لیفتراک کوماتسو دیزل و دوگانه سوز سری کامپکت شده

KOMATSU- 5- lift center

لیفتراک کوماتسو دیزل و دوگانه سوز- با ظرفیت 1 الی 1/5 تن- سری خط 20

دریافت کاتالوگ لیفتراک کوماتسو دیزل و دوگانه سوز- با ظرفیت 1 الی 1/5 تن- سری خط 20

KOMATSU- 6- lift center

لیفتراک کوماتسو دیزل و دوگانه سوز- با ظرفیت 2 الی 3/5 تن- سری خط 16 و خط 17

 دریافت کاتالوگ لیفتراک کوماتسو دیزل و دوگانه سوز- با ظرفیت 2 الی 3/5 تن- سری خط 16 و خط 17

KOMATSU- 7- lift center

لیفتراک کوماتسو دیزل و دوگانه سوز- با ظرفیت 4 الی 5تن- سری خط هفت

دریافت کاتالوگ لیفتراک کوماتسو دیزل و دوگانه سوز- با ظرفیت 4 الی 5تن- سری خط هفت

KOMATSU- 8-lift center

لیفتراک کوماتسو دیزل- با ظرفیت 5 الی 8 تن- سری خط هفت

دریافت کاتالوگ لیفتراک کوماتسو دیزل- با ظرفیت 5 الی 8 تن- سری خط هفت

KOMATSU-9-lift center

لیفتراک کوماتسو دیزلی- با ظرفیت 10 الی 16 تن- سری خط 8

دریافت کاتالوگ لیفتراک کوماتسو دیزلی- با ظرفیت 10 الی 16 تن- سری خط 8

KOMATSU-10 -lift center

لیفتراک کوماتسو دیزل سنگین- با ظرفیت 10 الی 25 تن- سری خط شش

دریافت کاتالوگ لیفتراک کوماتسو دیزل سنگین- با ظرفیت 10 الی 25 تن- سری خط شش

KOMATSU-11-lift center

لیفتراک ریچ استاکر کوماتسو دیزلی- تا ظرفیت 43 تن- مخصوص حمل کانتینر

دریافت کاتالوگ لیفتراک ریچ استاکر کوماتسو دیزلی- تا ظرفیت 43 تن- مخصوص حمل کانتینر

این سری از لیفتراک ژاپنی یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین برند های این نوع از ماشین آلات می باشد . این مجموعه نیز به دلیل کیفیت کاری فوق العادع بالا و طرفداران بسیار  زیاد این دستگاه ها اقدام به فروش ویژه این برند نموده است. اگر قصد خرید این مدل و برند از ماشین آلات را دارید به شما پیشنهاد می کنیم قبل از هرگونه اقدام نسبت به کسب آخرین و برترین اخبار و اطلاعات روز مرتبط با این سری از ماشین آلات به صورت عام و نیز برند کوماتسو به صورت خاص ، از طریق تماس با واحد فروش و دریافت مشاوره رایگان فروش ، اقدام فرمایید .

بر حسب رویه و سیاست اطلاع رسانی این مجموعه در مورد برند های مختلفی که در سبد خدماتی و فروش آن قرار دارد ، ارائه اطلاعات کامل و به روز به مراجعان محترم و مشتریان گران قدر ، اولین و مهمترین اولویت همکاران و کارشناسان ما بوده که این امر به خودی خود ، می تواند در زمینه تصمیم گیری برای خرید بهترین و مناسب ترین دستگاه ( با توجه به ) با برترین برند به شما یاری نماید . از جمله راهکار های ارائه مشاوره در این مجموعه ( که به عنوان کاربردی ترین و رایج ترین روش اطلاع رسانی مطرح است ) به مشاوره تلفنی خرید و فروش به صورت تلفنی با همکاران مجرب ما در واحد مربوطه ، مشاوره حضوری در محل شرکت با هماهنگی قبلی با همکاران ما در مجموعه ، مشاوره حضوری در محل مشتریان محترم و بررسی محیط های کاری که مشتریان گرامی نیاز به استفاده از تجهیرات ماشینی در آنها دارد اشاره کرد . شایان ذکر است لیفتراک هیوندای کره نیز توسط لیفت سنتر توزیع و ارائه می گردد .

 لیفتراک کوماتسو در تناژ های 1/5 تن ، 2 تن ، 2/5 تن ، 3 تن ، 3/5 تن ، 4 تن ، 5 تن ، 7 تن ، 8 تن ، 10 تن، 15 تن ، 16 تن ، 20 تن ، 25 تن و دیگر تناژها ، تولید شده و قابلیت عرضه به صورت تحویل فوری یا سفارشی ( البته شایان ذکر است که سفارش گذاری تنها مختص به ماشین آلات خاصی می باشد که از لحاظ تناژ کاری و یا سیستم سوخت رسانی در بازار لیفتراک داخلی متقاضیان زیادی ندارند ) توسط لیفت سنتر فرآهم گردیده است همچنین فروش لیفتراک کوماتسو دست دوم نیز در دستور کار تیم فروش این مجموعه قرا دارد ، لذا متقاضیان محترم ومراجعان گرامی می توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر از نحوه تحویل دستگاه و شرایط قیمتی با کارشناسان واحد فروش تماس برقرار نمایند . اما شاید بهتر با شد در مورد سیستم های تامین انرژی و سوخت رسانی دستگاه های مختلف برند کوماتسو مطالبی ارائه شود ، چرا که بعد از مبحث وزن کاری ، این مبحث از لحاظ موضوع آلایندگی محیط کاری و محیط زیست اهمیت خاصی دارد . در رده بندی دستگاه ها بر حسب معیار اخیر ( میزان تولید مواد آلاینده محیطی اعم از محیط کاری و محیط زیست ) در رتبه نخست به عنوان آلاینده ترین نوع موتور ، دستگاه های گازوئیل سوز یا دیزل قرار دارند . در ادامه به معرفی جزئی تر دستگاه ها با توجه به راهنمای فنی آن ها که در بالا قرار داده شده است خواهیم پرداخت . در مطالبی که در ادامه خواد آمد به معرفی دستگاه های این برند در تناژ ها و وزن های کاری مختلف و با منابع تامین انرژی متفاوت خواهیم پرداخت . البته مدل دیگری  از تجهیزات برند ژاپنی به نام تویوتا نیز در سبد فروش ما قرار گرفته همچنین برند کوماتسو ماشین آلات راه سازی نیز عرضه می نماید .

پیش از اینکه توضیحات مربوط به انواع دستگاه های لیفتراک تولیدی این برند معتبر و نام آشنا ژاپنی را بیان کنیم ذکر این نکته حائز اهمیت است که این مجموعه توانایی عرضه این محصولات را به صورت تحویل فوری و یا تحویل سفارشی فرآهم نموده است ، لذا جهت کسب اطلاعات دقیق تر خواهشمندیم با کارشناسان و مشاوران فروش در واحد مربوطه تماس حاصل فرمایید .

« معرفی لیفتراک کوماتسو برقی مدل FB20EX-11 »

همان گونه که از معرفی اولیه این سری مشخص است ، این وسیله از نوع ماشین آلات الکتریکی است . تیپ و مدل به کار گیری این ویله طبق رویه روتین و معمول به صورت کاربری صندلی دار است و کار بر با نشستن بر روی صندلی داخل کابین و محافظ وظیفه هدایت و کار بری را به عهده می گیرد . گنجایش حمل بار و طرفیت جا به جایی بار این وسیله به میزان 2 تن یا 2000 کیلو گرم قید شده است ، و مرکز بار آن نیز 500 میلیمتر بر آورد شده است . 425 میلیمتر نیز فاصله بار ( مرکز محور جلو تا اول شاخک ) می باشد . آخرین نقطه قوت و موردی که در رابطه با ویژگی های کلی و مشخصات عمومی این تجهیزات و این مدل از آن مطرح شده است، مربوط به فاصله مابین چرخ ها یا تایر لیفتراک کوماتسو است که طبق آن چه در جدول ذیل منعکس شده است این فاصله 1400 میلی متر در نقشه های فنی در نظر گرفته شده است. به جهت آشنایی بیش از پیش خوانندگان محترم و مراجعان گرامی به وب سایت این مجموعه، باید خاطر نشان نمود که علاوه بر صفات کلی که در خصوص این دستگاه مطرح شدند، ویژگی های دیگری نیز از جمله صفات وزنی وسیله، مشخصات تایر لیفتراک، اندازه ها و شاخصه های اساسی، وضعیت عملکردی، شاخصه های موتوری و صفات دیگری نیز بیان خواهند شد، همچنین مشخصات بارز این سری از لیفتراک های کوماتسو نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

قبل از اتمام سخن در مورد این تجهیزات برقی باید یاد آور شد که محصولات تولیدی برند کوماتسو به خصوص تولیدات برقی، به دلیل کیفیت بسیار بالا و کاربری راحت و فن آوری روز طرفداران بی شماری دارند. در ادامه به بررسی تایر ها و لاستیک های نصب شده بر روی این ابزاره خواهیم پرداخت تاخوانندگان گرامی در زمان تعویض آن ها که معمولا به دلیل سبک کاری سنگین این ماشین ها نسبت به خودرو های معمولی از عمر کمتری بخوردارند دارند، آگاهی مناسبی کسب کنند و در زمان خرید لاستیک لیفتراک با مشکل مواجه نشوند. چنان چه شما از سایز و عدد فنی دقیق این کالا اطلاع داشته باشید امکان تهیه هر دو مدل بادی و توپر آن را از اشخاص و شرکت هایی که اقدام به عرضه آن می نمایند  را دارید البته به صورت پیش فرض بر روی دستگاهی که از شرکت سازنده خارج می شود از مدل های بادی استفاده می شود اما این موضوع هموراه صادق نیست و ممکن است مشتری و خریدار به نسبت نیاز خود اقدام به تعویض این گونه تایر ها نماید.

یکی از مواردی که همواره مصرف کننده باید به آن اشراف داشته باشد همین وضعیت سلامتی و کاربری تایر های لیفتراک است که به دلیل استفاده از جنس لاستیک به همین نام نیز شهره شده است، چرا که کوچک ترین آسیبی به این قطعه سبب از کار افتادن کل دستگاه هر چند با سلامت کامل می شود، شایان ذکر است که هر دستگاهی با توجه به نوع طراحی و صلاح دید تیم مهندسی مجموعه سازنده و محاسبات صورت گرفته، از سایز تایر مناسب به خود استفاده می کند که در دفترچه راهنما و فنی هر مدل قید شده است. به همین جهت با توجه به نکاتی که قید گردید و ما نیز به آن ها اشاره خواهیم کرد، دانستن سایز تایر هر دستگاه سبب سهولت یافتن کالای مورد نظر در کوتاه ترین زمان می شود. البته باید دقت داشت که مرجع اساسی و اصلی در تشخیص اندازه های دقیق این کالا، دفترچه راهنما و کاتالوگ های این ماشین آلات است که در زمان فروش یا به صورت عمومی توسط سازنده عرضه می گردد. سایزی که برای این جزء از سیستم این دستگاه در نظر گرفته شده است به ترتیب برای قسمت عقبی وسیله و قسمت جلوی آن عبارت است از. به یاد داشته باشید که دانستن اندازه و ابعاد دقیق این تجهیزات در تطابق کالای خریداری شده با مختصات قابل نصب بر روی لیفتراک بسیار تاثیر گذار است، همچنین حتما به تاریخ تولید و تاریخ انقضاء درج شده بر روی لاستیک هم توجه شود. چرا که این تاریخ ها بیانگر مدت زمانی است که طول می کشد تا مواد به کار رفته در تهیه این تجهیزات فاسد گردد و این امر احتمالات بروز آسیب دیدگی جدی در تایر را در زمان استفاده در صورت عدم توجه به زمان انقضاء آن و به دنبال آن بروز حادثه در زمان کار را موجب می شود. همان گونه که اعلام شد تاریخ دیگری که بر روی این کالا درج شده زمان تولید آن می باشد که باید با راهنمایی کارشناس خوانده شود چرا که معمولا به صورت کد شده نوشته می شوند و خواندن و ترجمه آن ها نیاز به سطح مناسبی از دانش فنی دارد.

تایر های نصب شده بر روی لیفتراک کوماتسو با مدل FB20EX-11 بادی یا پنوماتیک می باشد اما قابلیت تعویض با نوع لاستیک لیفتراک کوماتسو توپر را دارد. سایز و شماره فنی این ادوات که بر روی این سری از تجهیزات و ابزاره های کوماتسونصب و تجهیز شده است، توجه داشته باشید که این شماره ها و این ابعاد مختص همین مدل از لیفتراک کوماتسو ژاپن است و به واسطه راهنمای فنی استخراج و درج گردیده است و از نصب سایر تایر ها جدا خود داری شود. رعایت این نکات باعث افزایش عمر لاستیک و لیفتراک شده و از بروز حادثه جلوگیری می کند. خدمات پس از فروش و گارانتی طلایی که از طریق نمایندگان مجاز کوماتسو ارائه می شود از مواردی است که برای بسیاری مالکان مطلوب و مناسب است. خدمات پس از فروش به مدت چندین سال که معمولا تا ده سال نیز به طول می انجامد از مواردی است که با خرید لیفتراک صفر کوماتسو از نمایندگی دریافت می شود.

کوماتسو محصولی از کشور ژاپن واقع در شرق قاره آسیا است. دستگاه ها و محصولات الکتریکی آن در این رسته کاری از منبع باتری های صنعتی بهره می برند. این ادوات به وسیله شارژر های حرفه ای که دارای امکانات متعدد هستند فرآیند انرژی پذیری مجدد را به انجام می رسانند.

تجهیزات و ادوات سبک به خصوص مدل های برقی و الکتریکی از فرآوانی آماری کمتری برخوردارند. به صورت میانگین لیفتراک برقی 2 تن و 2/5 بیشترین تعداد مصرف کننده را در خود جای داده اند. به صورت روتین دکل های دو مرحله و سه مرحله ای و چهار مرحله ای امکان تعبیه شدن به روی این دستگاه را دارند و مدل های گوناگونی را پدید می آورند.

FB20EX-11مشخصات کلی لیفتراک برقی کوماتسو مدل

نمونه ای از کاربرد دکل ها را اگر بخواهیم توضیح بدهیم باید به استفاده از دکل های بسیار بلند نظیر 4 مرحله یا 4 کشو در سردخانه ها با ارتفاع 7 متر اشاره داشت. البته ارتفاع گارد نصب شده بر روی دکل که به همراه شاخک بالا می آید نیز باید در محاسبات حداکثر ارتفاع تا سقف مد نظر قرار گیرد. چرا که احتمال این موضوع وجود دارد که در صورت رعایت نکردن فواصل مطمئنه امکان به کار بردن حداکثر امکانات دستگاه از نظر ارتفاع وجود نداشته باشد یا سبب بروز خسارت شود.

این سری از جمله جدید ترین دست آورد های کوماتسو است. انتخاب ها و آپشن هایی بر روی این سری که شامل لیفتراک کوماتسو در چندین مدل ها می شود تعبیه شده است. به عنوان نمونه دکمه و کلیدی بر روی این ماشین تعبیه شده که هدف خاصی را دنبال می نماید. در زمان اضطرار راننده لیفتراک می تواند با فشردن آن کلیه برق دستگاه را قطع نماید.

این گزینه جانبی به نوعی متفاوت در برخی از مارک های دیگر تعریف و تعبیه شده است. علت نهایی که در پشت طراحی همه این مکانیزم ها قرار داد ایمنی و حفظ جان کاربر و کارگران و سپس جلوگیری از زیان مالی است. معمولا این چنین طرح هایی هر چند به صورت جانبی مورد استقبال قرار می گیرند.

این محصول از کمپانی کوماتسو به مانند بسیاری دیگر از تولیدات آن، چند مزیت در بازار دارد. آشنایی نسبت بسیار بزرگی از کارشناسان فنی و تعمیرکاران با این محصولات نخستین آن ها می باشد. شبکه گسترده رسمی و غیر رسمی عرضه قطعات و ملحقات دستگاه دومین مورد است.

شمار بسیار زیادی از عرضه کنندگان قطعات با یدکی کوماتسو آشنا هستند. این آشنایی سبب بهبود مشاوره فروش قطعات لیفتراک کوماتسو می شود. داشتن منابع عرضه متعدد که آگاهی کاملی به آن چه انجام می دهند دارند مزیتی مثال زدنی است. همچنین تعمیر کاران بیشتر با دامنه پراکندگی بالا بسیار گیرا است. البته این موضوع در مورد اکثر محصولات کوماتسو فارق از نوع سوخت آن فرآهم است. همین امر سبب بهبود رنکینگ غیر رسمی این شرکت در بحث برندینگ شده است. کوماتسو نامی شناخته شده و و مورد اعتماد است.

این برند معمولا در کشور ما طرفداران زیادی دارد. علت آن نیز کمی بالا تر به تفصیل قید گردید. اما می توان چند مورد را عامل اساسی این موضوع دانست. داشتن شبکه گسترده فروش نمایندگی و عاملیت های متعدد قطعا یکی از این ها است. وجود نمایندگی به خودی خود مزایای بسیار زیادی دارد. تمرکز مکانی انواع محصولات از جمله آن ها می باشد. با این روش افراد و سازمان های مراجعه کننده با سهولت در انتخاب روبرو می شوند. چرا که بسیاری از محصولات را تنها با صرف زمان کوتاهی بازدید می کنند. همچنین تجمیع انواع گوناگونی در یک مکان را میسر می کند. که این موضوع در کاهش زمان بازدید و تجزیه و تحلیل موثر است. در حقیقت هدف از ایجا نمایشگاه ها در محل نمایندگی ها همین امر می باشد. اینکه تمامی انتخاب هار در نزدیک ترین فاصله مکانی در کنار هم موجود گردند.

وجود دستگاه های متنوع در یک مکان و مشاوره مطلوب نتایج مثبتی به بار می آورد. با مشاهده طیف متنوع تجهیرات انتقال مفاعیم انتزاعی راحت تر می گردد. مفاهیمی که شامل توصیه های فنی و تشریحات دقیقی در خصوص تولیدات و کالا ها می باشد. همین طور برخی مفاهیم عملکردی که با مشاهده مستقیم بهتر درک می شود. این که داشتن تجربه کار با دستگاه و تست آن تاثیر مستقیمی در انتخاب گزینه مناسب دارد. تجربه مستقیم در بررسی این که چه وسیله ای مناسب و حتی کاربرد راحت تری دارد موثر است. اگر شخصی پشت دستگاهی نشسته و آن را به صورت آزمایشی تست نماید، چنان چه این شخص حرفه ای باشد به راحتی متوجه تفاوت ها خواهد شد. تفاوت های چون راحتی ارگونومیک، تفاوت قدرت عملیاتی لیفتراک و مواردی دیگر، در این دسته هستند.

بهتر است به بحث اصلی باز گردیم و در مورد تجهیزات متنوع کوماتسو صحبت کنیم. توضیحاتی که لازمه آشنایی با این مدل از تجهیزات این سازنده ژاپنی بود، ارائه شد. مطالبی در خصوص تاریخچه و نحو آغاز به کار این کمپانی و سیر تحول آن توضیح داده شد. یکی از نکاتی که این تولید کننده از شرق آسیا را با آن می شناسند، کیفیت است. شاخصی که تحولی عظیم در گرایش خریداران به این نام ایجاد کرده است.

کیفیت به خصوص در ارائه محصولات سنگین، نام این سازنده را بر سر زبان ها انداخته است. البته این امر تنها مختص لیفتراک نیست، بلکه خود این دستگاه هم وام دار تجهیزات دیگر است. ماشین های راه سازی و معدنی کوماتسو سبب اشاعه نام ان در سطح جهانی شده است. ادواتی چون بیل های مکانیکی در انواع زنجیری و لاستیک در این گروه هستند. جالب اینکه این وسایل نیز به نوبه خود از بهترین های صنایع مرتبط هستند. در این جا هستیم تا بهترین مشاوره را عرضه کنیم.

مشاوره مطلوب توسط کارشناسان حرفه ای بسیار راه گشا است. امتیازات زیادی از مشورت با افراد آگاه حاصل می گردد. برای مثال و به عنوان نمونه، به جهت تقریب موضوع به ذهن چند مورد را بیان می نماییم. اول اینکه این افراد هم از نظر تجربه و هم از نظر علم در درجه قابل قبولی قرار دارند. یعنی هم دوره های آموزشی لازم را گذرانده اند و بر اصول اصلی فروش و مشاوره مسلط هستند. همچنین از به روز ترین دوره های مکمل نیز بهره مند شده اند که خود نکته مثبت دیگری میباشد.

تسلط کامل به مباحث و موضوعات تجاری و فنی نیز تشدید کننده این نکته مثبت است. علاوه بر کارشناسان فروش در هر مجموعه، کارشناسان فنی نیز حضور دارند. این افراد که در امور فنی بسیار متبحر هستند بهترین کارشناسان فنی به حساب می آیند. همچنین دوره هایی را در بازه های زمانی مشخص برای به روز رسانی دانش خود می گذرانند.

پس با بهره گیری از این دو واحد کارشناسی می توان انتخاب بهتری را انجام داد. از یک سو دانش به روز تجاری و از سویی دیگر دانش به روز فنی کمک حال خریداران است. مشاوره فنی اگر توسط شخصی مناسب و کار آزموده انجام شود تاثیر بسیار مطلوبی خواهد داشت.

ممکن است آن چه شما در ذهن دارید دقیقا آن چیزی نباشد که نیاز دارید. چنین تفاوت و زاویه داشتنی تنها با دریافت مشاوره صحیح بر طرف می گردد. گاهی ممکن است خریدار دستگاه را مد نظر داشته باشد که نه تنها برای کار وی مناسب نیست بلکه جوانب منفی نیز دارد. لیفتراک کوماتسو یکی از محبوب ترین های این صنعت است. داشتن قطعات فرآوان در بازار و آشنایی بسیاری از تعمیرکاران با برند کوماتسو از مزیت های آن محسوب می گردد. این موضوع می تواند در زمان و هزینه تعمیرات صرفه جویی نماید.

کیفیت قطعات کوماتسو بسیار مرغوب است. یکی از دلایلی که سبب تاخیر در تعمیرات و نگهداری لیفتراک کوماتسو می باشد، همین موضوع است. با دوام ساختن قطعات و استفاده از مواد مرغوب سبب افزایش کیفیت شده است. کیفیت قطعات سبب می شود که دیر ترمستهلک شوند. پس با این وضعیت نیاز شما به تعویض قطعات معیوب در بازه زمانی طولانی تری خواهد بود. این موضوع دقیقا برابر است با هزینه کمتر. هزینه کمتر هم مورد استقبال صاحبان لیفتراک ها است. هرچه هزینه ها  بیش تر کاهش یابد نتیجه آن کاهش کمتر نقدینگی است. این موضوع در نظر مدیران بسیار ارزشمند است.

بحث نقدینگی و مدیریت مالی در دو قسمت، در خصوص تجهیزات انبار داری مطرح است. اولین مطلب در زمان خرید خود را نشان می دهد. اما چطور این موضوع مشخص می شود؟ کافی است در انتخاب لیفتراک به ابعاد آن توجه نشده باشد. این تفاوت ها در بعضی نقاط کلیدی خود را نشان می دهند. در دو موضوع مهم می توان ردی از این مطلب را یافت. یکی از این دو، در زمان جا به جایی در فضای انبار است.

تصور این که محیطی کوچک تر از دستگاه باشد عجیب است. لذا در زمان انتخاب دستگاه مشاوران و حتی نفرات فنی خریداران این موضوع را خاطر نشان می کنند. محیط کاری دستگاه را اندازه گیری نمایید. با به کار گیری این اندازه می توانید مشاوره بهتری دریافت نمایید. چرا که باید سازگاری بین ابعاد لیفتراک و ابعاد محیط کار وجود داشته باشد.

در هر صورت، اگر این مورد رعایت نشود، مشکلاتی را ایجاد می کند که اهمیت دارند. اگر دستگاه نتواند در محیط کاری مانور دهد، پس کار کردن با آن چطور میسر است؟ عملا چنین موضوعی شدنی نیست. ولی شرکت ها و خریداران خود به این موضوع واقف هستند. ولی ممکن است مورد سهل انگاری قرار بگیرد. پس فضای کاری را به خوبی باید آنالیز نمود.

لیفتراک کوماتسو از استاندارد های خوبی در تولید برخوردار است. همین موضوع کیفیت و مرغوبیت را به ارمغان می آورد. علاوه بر استاندارد ها عامل های دیگری هم در این موضوع دخالت دارند؛ قطعات عالی و نظارت های مستمر بر تولید از این جمله هستند. همچنین مورد بسیار مهم تر دیگری نیز باید خاطر نشان شود.