لیفت سنتر افتخار دارد به عنوان نمایندگی لیفتراک  با در اختیار داشتن سال ها تجربه در امر خرید لیفتراک و فروش لیفتراک جهت تحقق اهداف عالی سازمانی مشتریان گرانقدر این مجموعه ، که سرمایه اصلی ما محسوب می شوند ، زمینه را جهت ایجاد و توسعه مجموعه ای متخصص و ماهر جهت ارائه هرچه بهتر خدمات با کیفیت عالی و مثال زدنی فرآهم کرده است .

از جمله خدمات بازرگانی که امکان آن توسط این مجموعه با سرمایه گذاری های کمی و کیفی مناسب مهیا شده است خدمات فروش نقد و اقساطی با بهترین و مطلوب ترین شرایط و نیز با نازل ترین و مناسبترین قیمت ها می باشد .

از سرمایه های مدرن و قابل توجه لیفت سنتر نیروی انسانی ماهرو کارشناسان مجرب آن است که طی فرآیند های آموزشی و تجارب کاری در که حقیقت گوهر های کمیاب سازمانی هستند ، آماده خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی می باشند .

از جمله دستگاه های لیفتراک که خدمات فروش و پس از فروش آن توسط این مجموعه پوشش داده می شود می توان به برند های زیر اشاره کرد :

لیفتراک تویوتا

لیفتراک هیوندای

لیفتراک هلی

لیفتراک کوماتسو

و… می باشد .

شایان ذکر است که این شرکت قابلیت عرضه برند های مذکور را در انواع تناژ های مختلف و نیز نیروهای محرکه گوناگون از جمله انرژی برق، دیزل و دو گانه سوز را دار می باشد

در خلال سالها فعالیت افتخار داریم که مهمترین و گران سنگ ترین سرمایه کسب شده ، مشتریان عزیزی است که ما را با اعتماد خود حمایت کرده اند.

برای آشنایی بیشتر با ما به بخش معرفی شرکت مراجعه نمایید .

« اعتماد شما بهترین سرمایه ما »

همان طور که گفته شد شرکت لیفت سنتر در زمینه اطلاع رسانی و آموزشی و ارائه خدمات مشاوره ای و انتقال دانش و آگاهی مفید و ناثیر گذار در خصوص لیفتراک و بازار آن به مشتریات محترم این شرکت که در حقیقت سرمایه اصلی آن در دنیای رقابتی امروز به حساب می آیند چند سیاست و خط مشی را دنبال می کند که عبارت هستند از مشاوره حضوری در محل شرکت ، ارائه خدمات اموزشی و مشاوریه ای در محل مشتری ، مشاوره تلفنی از طریق کارشناسان و مشاوران مجرب و عرضه اطلاعات روز دنیای لیفتراک در وب سایت این شرکت می باشد .

هدف از این سیاست ها و خط مشی های اموزشی و مشاوره ای تنها افزایش سطح معلومات و دانسته های مشتریان گرامی است تا بهترین تصمیمات را برای اعتلای اهداف سازمانی و شخصی در بازار لیفتراک داشته باشند .

ما افتخار داریم با در اختیار داشتن فروشندگان و کارشناسان ماهر و مجرب بهترین خدمات خرید لیفتراک و فروش لیفتراک را خدمت مراجعه کنندگان و مشتریان محترم ارائه نماییم .

همان طور که اشاره شد یکی از این روش های اطلاع رسانی که تاثبر زیادی هم در ارائه خدمات مشاوره ای و انتقال مطالب آموزشی و موثر در تصمیم گیری بهینه خریداران دارد ، حضور مشاوران و کارشناسان مجرب شرکت بنا به درخواست مشتریان گرامی در محل مشتری می باشد که طی هماهنگی های بعمل آمده این امر میسر و امکان پذیر خواهد بود . در این روش شخص کارشناس طی ملاقات حضوری به ارائه توضیحات مفید و تاثیر گذار در محل مشتری می پردازد که تاثیر بسیار زیادی در بهینه سازی تصمیم گیری خریداران دارد .

از روش های دیگر اطلاع رسانی انتقال دانش روز لیفتراک و بازار آن از طریق تماس تلفنی است که به وسیله خریداران و مشتریان محترم این مجموعه با کارشناسان ما برقرار می گردد به همین دلیل یکی از اصول بسیار مهم این مجموعه استفاده از افراد  و اشخاصی مودب و خوش برخورد و از طرفی مجرب و حرفه ای است ، به عنوان کارشناس تا هرچه بهتر و سریع تر پاسخگوی نیاز ها و سوالات مشتریان محترم در کمال ادب و متانت باشند .

یکی دیگر از روش هایی که شرکت لیفت سنتر در روش های اطلاع رسانی خود مورد توجه قرار داده است و از این روش بهره می برد ،ارسال کاتالوگ برای تمامی دستگاه های لیفتراکی است که در لیست فروش لیفتراک این شرکت قرار دارند و مشتریان گرامی برای برخورداری از این روش و مزایای آن کافی است با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایند و ضمن ارائه درخواست خود برای دریافت کاتالوگ ، در سریع ترین زمان مشخصات فنی دستگاه ها  در دسترس تماس گیرندگان عزیز قرار گرفته تا با در اختیار داشتن کاتالوگ های مربوطه ضمن  آشنایی کامل با مختصات و مشخصات فنی هر دستگاه و ماشین که به وسیله اعزام پیک و یا از طریق پست به هزینه این شرکت انجام می پذیرد ، تصمیمات بهتری با توجه به شرایط خاص خود اخذ نمایند .

از روش های آموزشی دیگر که امکانات و زمینه و بستر های آن فراهم شده است ، حضور مشتریان و مراجعه کنندگان محترم در محل شرکت برای دریافت مشاوره واطلاعات مفید و موثر در خصوص لیفتراک از مشاوران و کارشناسان و نیروی انسانی مجرب حاضر در لیفت سنتر و همکاران ما می باشد ، که برای این منظور طی هماهنگی های به عمل آمده زمان و ساعت ملاقات حضوری در محل شرکت تعیین شده و اقدامات بعدی انجام می پذیرید .

روش آموزشی دیگری که از طرف تیم مدیریتی و کارشناسان امر مورد توجه و عملی شدن قرا گرفته است ارائه اطلاعات و دانش به روز دنیای لیفتراک و زمینه های مرتبط به آن از طریق تکنولوژی های روز و اینترنت است که این امر از طریق راه اندازی و به روز زسانی وب سایت و درگاه اینترنتی لیفت سنتر محقق و عملی شده است و مشتریان گرامی با مراجعه به درگاه اینترنتی و وب سایت ما و مطالعه بخش های مختلف آن می توانند به روز ترین اطلاعات دنیای لیفتراک را بدست ورده و در جهت اخذ تصمیم بهینه مورد استفاده قرار دهند و در صورت تمایل و جهت اخذ دانش تکمیلی با همکاران ما تماس حاصل فرمایند .

برای ارتباط با کارشناسان فروش ما و ارائه درخواست خود برای بهره مندی و برخورداری از هر یک از روش ها و سیاست های اطلاع رسانی و آموزشی ما به قسمت تماس با ما مراجعه نمایید ، به عنوان نمایندگی فروش لیفتراک مفتخریم به اعتماد مشتریان و مراجعه کنندگان گرامی این مجموعه .

لیفتراک چیست ؟

در بررسی این موضوع که لیفتراک چیست و دارای چه تعاریفی می باشد، چند نوع و مدل از تعاریف این دستگاه را بیان خواهیم کرد:

در تعریفی که توسط سایت ویکی پدیا ارائه گردیده این ماشین و دستگاه این گونه تعریف شده است : « افرازه یا لیفتراک ماشینی است دارای یک دکل ، شاخک و ملحقات که با توجه به نوع فعالیت برای حمل و نقل ، جابجائی و انبارنمودن بارها در اشکال و ظرفیتهای مختلف طراحی و ساخته می‌شود و متناسب با نوع کار و محیط از سوخت‌های فسیلی، گاز یا برق استفاده می‌کند » این تعریف ارائه شده در حقیقت بر اساس برداشت ظاهری از دستگاه می باشد که در ادامه مطلب بخش ها اصلی تشکیل دهنده این نوع تعریف دستگاه به صورت کامل تری بررسی خواهند شد .

اگر به تعریف فوق دقت شود عناصر و عوامل خاصی در آن قابل رویت می باشند که سنگ بنای اصلی چیستی دستگاه لیفتراک را تشکیل می دهند و شامل این موارد می باشند که به صورت تکمیلی مورد بررسی قرار خواهند گرفت : ظرفیت ماشین ، ملحقات قابل نصب ، تجهیزات کنترلی دستگاه ، مرکز بار ، انواع لیفتراک ، مقررات ایمنی در بازدید روزانه از دستگاه ها و راهنمای خرید .

از جمله مواردی که تعریف کننده و معرف یکی از ویگی های اساسی دستگاه لیفتراک می باشد و به عبارت دیگر به فلسفه وجودی این ماشین که جا به جایی بار ، کالا و اقلام مورد نظر می باشد ، می پردازد ، مبحص میزان باری است که دستگاه توانایی جا به جایی و انتقال دادن آن را دارا می باشد ، در واقع در این مبحث ظرفیت لیفتراک یا ظرفیت قابل حمل دستگاه مد نظر می باشد . در تعریفی که از این سر فصل می توان ارائه داد چنین خواهد بود : ظرفیت در واقع در برگیرنده عدد و رقمی است که این عدد و رقم نشان دهنده میزان حداکثر بار و کالای قابل حمل مجاز است که هر گونه احتمال خطر و بروز حادثه برای اپراتور و نیروی انسانی حاضر در محل کار ، بار ، خود دستگاه و محیط کار را منفی می کند و این میزان بار و کالا می تواند توسط راننده به وسیله دستگاه حمل شود . عدد مربوط به ظرفیت قابل حمل ماشین به صورت مکتوب به روی پلاک مشخصات دستگاه به وسیله شرکت سازنده و تولید کننده جهت آگاهی استفاده کنندگان دستگاه درج شده است و باید در زمان به کار بردن دستگاه مد نظر قرار گیرد.

از دیگر عناصر و اجزا تشکیل دهنده مهم و اصلی دستگاه لیفتراک ، باید به الحاقیه و ملحقات آن اشاره کرد ، از تعاریفی که برای این مورد و این جزء تشکیل دهنده ماشین می توان ارائه کرد و از تعاریف رایج و معمول شده است ، که خود ان نیز دارای چند نکته اصلی و اساسی می باشد و این تعریف خواهد بود : « ملحقات و الحاقیه دستگاه لیفتراک به کلیه ادوات و تجهیزاتی گفته می شود که توسط کارخانه سازنده و تولید کننده دستگاه تهیه و ساخته گردیده است و دارای استاندارد های مورد نیاز و لازم و ویژگی های فنی خاص و استاندارد برای نیاز های خاص مشتریان می باشد و به دکل یا شاخک ماشین ملحق می گردد و به روی آن نصب می شود ، و تعریف ساده شده تر این است که ملحقات و الحاقیه شامل کلیه تجهیزاتی که توسط شرکت سازنده لیفتراک ، مطابق با استانداردهای لازم برای حمل و جابجائی بارهای خاص به دکل یا شاخک لیفتراک اضافه می‌شود » .

از جمله موارد دیگری که می توان جزء عناصر مهم و اصلی دستگاه و ماشین لیفتراک آن را به حساب آورد ، تجهیزات کنترلی دستگاه می باشند . این تجهیزات کنترلی در واقع و در حقیقت شامل کلیه امکانات ، ادوات و تجهیزات و بخش هایی است که بر روی ماشین پیاده سازی و نصب شده اند ، شایان ذکر است کارکرد آن ها کنترل و بررسی وضعیت دستگاه و عمل کرد آن می باشد ، به عنوان نمونه و برای توضیح بیشتر از جمله ادواتی که در زیر مجموعه تجهیزات کنترلی قرار می گیرند می توان به نشانگر سرعت ، گیج ها ، کنترل کننده ها و … اشاره کرد که وظیفه آن ها کنترل و بررسی دستگاه و علمکرد آن می باشد .

از دیگر مواردی که در خصوص دستگاه لیفتراک باید به آن توجه کرد ، مبحثی است تحت عنوان مرکز بار در این دستگاه که تعاریفی برای این موضوع ننیز ارائه گردیده است که به ان می پردازیم ، از جمله تعاریفی که برای این مبحث ارائه شده است و نیزا است تا خواننده محترم این مقاله ا آن آگاهی یابد عبارت است از : فاصله از صورت عمودی شاخک ها تا مرکز ثقل اندازه گیری بار ، در صورتی که بار خلاف جهت مرکز ثقل باشد و نیز در تعریف دیگری این طور به این مبحث پرداخته شده است : یک تعریف ساده تر اینست که مرکز بار نیمی از طول بار است .

 که تعریف دوم به صورت ساده تر این موضوع را مورد بررسی قرار داده است.

از جمله سر فصل هایی که در دنیای لیفتراک و بازار آن باید مورد توجه هر خریداری قرار گیرد در حقیقت نوع تقسیم بندی این دستگاه است که ضمن ساده تر کردن دسترسی به دانش مربط به این ماشین ، امر تصمیم گیری را نیز برای خریداران دچار سهولت نموده است .

در ادامه این نوشته تلاش بر معرفی طبقه بندی لیفتراک ها و آشنایی هر چه بیشتر با ملاک ها ، فاکتور ها ، شاخص ها و عوامل دخیل در این تقسیم بندی ها و طبقه بندی ها است .

تقسیم بندی این مدل از ماشین ها و دستگاه ها بر اساس ملاک و فاکتور سوخت مورد استفاده در دستگاه ها یا نیروی محرکه ای است که لیفتراک ها برای حرکت در سطوح مختلف و به صورت افقی و یا بالا بری کالا و اقلام قابل حمل به صورت عمودی مورد استفاده قرار می دهد ، بر اساس همین ملاک و فاکتوری که برای تقسیم بندی مورد استفاده قرار گرفت این دستگاه ها دارای دو طبقه بندی به صورت کلی می باشد ، که بعضی از این دو مورد در برگیرنده تقسیم بندی های داخلی دیگری نیز می با شند که در ادامه مطلب به آن ها خواهیم پرداخت .

تقسیم بندی کلی و نیز دسته بندی های داخلی لیفتراک ها عبارت هستند از :

  1. لیفتراک های برقی یا لیفتراک ها یی که با انرژی برق و الکتریسیته کار می کنند ( دارای سیستم باتری می باشند ) .

  2. لیفتراک ها یی که از سیستم موتور احتراق داخلی بر خوردار هستند .

شایان ذکر و قابل توجه است که دستگاه هاییی که که در طبقه بندی وفق در دسته دوم قرار گرفته اند یا به عبارت دیگر دستگاه هایی که از سیستم و موتور احتراق داخلی بهره مند هستند ، خود نیز بر اساس نوع سوخت و منبع انرژِ به چند دسته تقسیم می شوند که عبارت هستند از :

 الف )موتور بنزین سوز .

ب ) موتور دیزل یا گازوئیل سوز .

ج ) موتور گاز مایع یا – LPG  بنزینی که به آن دوگانه سوز نیز گفته می شود .

پس از معرفی انواع دسته بندی و طبقه بندی دستگاه های لیفتراک ، اکنون و در ادامه مباحث و مطالب ، توضیحات و تعاریفی کامل و جامع از هر یک از انواع این دستگاه بر اساس نوع سوخت و نیروی محرکه ای که برای حرکت در سطوح و جا به جایی به صورت افقی ، و نیز بالا بری اجسام و بار ها و کالا ها و حرکت به صورت عمودی ، ارائه خواهد شد .

در تعریف و تقسیم بندی که در بالا به آن اشاره شد ، اگر بخواهیم آن را به صورت یک جمع بندی کلی ارائه دهیم به این ترتیب خواهد بود که دستگاه های لیفتراک در یک طبقه بندی اولیه به دو گروه لیفتراک های برقی با سیستم باتری که سوخت و نیروی محرکه آن ها برای حرکت و بالابری یا حرکت عمودی و افقی در سطوح مختلف به وسیله باتری و انرژی الکتریکی و برق تامین می گردد ، در گروه دیگر این دستگاه ها ، ماشین هایی قرار دارند که ، برای حرکت و بالابری ، انرژی و نیروی مورد نیاز شان از طریق موتور ها یی با سیستم احتراق داخلی فرآهم می آید ، در ادامه ، هر یک از این دستگاه ها به طور دقیق و جامع بررسی خواهند شد .

هدف این دستگاه در وسیع ترین نگرش به آن ، و در حقیقت کمک به حفظ محیط زیست به عنوان محلی حیاتی برای ادامه زندگی بشر و کاهش مواد و منابعی است که موجبات آلودگی آن را فراهم می آورند و جزء منابع آلاینده محیط زیست هستند ، و همچنین بنا بر اهداف فردای و سازمانی  نیاز به استفاده از دستگاه های بالابر نظیر لیفتراک در محیط های و محل های کاری است که ضرورت عدم وجود آلودگی و منابع آلاینده در آن ها احساس می شود ، از جمله این محیط ها می توان به سرد خانه های مواد غذایی ، انبار های دارویی و انبار های مربوط به اقلام آرایشی و بهداشتی و غیره اشاره نمود . بنا بر این افراد و سازمان هایی که قصد دارند از دستگاه هایی استفاده نمایند که بر اساس اهداف سازمانی و ضرورت های اجتماعی نیاز به کاهش آلودگی محیط زیست را احساس می کنند و یا بر حسب ضرورت سازمانی بایستی در محیط های کاری هیچ گونه آلودگی جانبی از طرف دستگاه لیفتراک وجود نداشته باشد و تولید نشود ، می توانند از این مدل دستگاه های برقی استفاده کنند . شایان ذکر است این دستگاه ها دارای سیستم باتری بوده و انرژی مورد نیاز خود برای حرکت و بالا بری کالا را از طریق انرژی الکتریکی و برق تامین می کنند که باتری استفاده شده در آن ها از نوع تراکشن باتری می باشد .